Zakładanie trawnika

Kiedy najlepiej zakładać trawnik?

Jeżeli nasz ogród jest nowy, założenie trawnika jest jedną z ostatnich czynności, aby nie uszkodzić go podczas innych prac. Decydując się na zasianie nasion, powinniśmy zaczekać co najmniej do kwietnia, aby temperatury były wyższe i gleba lepiej przygotowana. Dodatkowo dobrze jest przykryć wysiew agrowłókniną okrywowąTo dobre zabezpieczenie na wypadek przymrozków. Sprawdza się także latem, gdyż zabezpiecza przed bezpośrednim słońcem i utrzymuje dłużej wilgotne podłoże. Stosuje się je przez cały rok. Jeżeli chodzi o trawnik z rolki, również rozkłada się go w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, czyli od kwietnia do października. Jeżeli interesuje Cię profesjonalne zakładanie trawnika (Wrocław i okolice) skontaktuj się z nami.

Jak założyć trawnik w ogrodzie?

Często zastanawiamy się jak zakładać trawnik i od czego w ogóle zacząć. Jedną z podstawowych zasad jest określenie rodzaju gleby w naszym ogrodzie. Przykładowo wysianie trawnika na glinie nie będzie łatwym zadaniem. Jest to podłoże nadmiernie magazynujące wodę, co może spowodować gnicie trawnika. Jednak założenie trawnika na takiej glebie nie jest niemożliwe, należy jednak poczynić wcześniej odpowiednie przygotowania. Obejmuje to między innymi rozluźnianie gleby, odchwaszczanie, piaskowanie i wyrównanie powierzchni. Zakładanie trawnika (Wrocław) przez fachowców w takim przypadku to dobre rozwiązanie. Gleba gliniasta jest mocno problematyczna, a proces jej przygotowania jest pracochłonny i wymaga odpowiedniej wiedzy.

Zakładanie trawnika Wrocław

Wrocław ma umiarkowany klimat, co oznacza, że trawnik musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Wybierz trawy, które są odporne na susze, ale także na obfite opady deszczu.

Przed zakładaniem trawnika przeprowadzimy analizę gleby. Wrocław leży na obszarze o zróżnicowanej glebie, więc konieczne może być wprowadzenie odpowiednich poprawek glebowych.

SEKCJA FAQ

Czy ceny zakładania trawnika z siewu i z rolki różnią się od siebie?

Tak, na naszej stronie przedstawione są wstępne ceny za m2. Po wpisaniu powierzchni nasz kalkulator obliczy szacunkowy koszt założenia wybranego przez Ciebie rodzaju trawnika.

Czy w koszt założenia trawnika wliczone są inne usługi jak założenie agrowłókniny, czy przygotowanie podłoża?

Na naszej stronie podane są koszty założenia trawnika w zależności od jego rodzaju. Wszelkie dodatkowe usługi jak przygotowanie podłoża czy agrowłóknina wiążą się z dodatkowymi kosztami wymienionymi w tabeli z ofertą.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.