Budowa małej architektury

Budowa małej architektury w twoim ogrodzie

Zgodnie z prawem budowlanym, budowa małej architektury to niewielkie obiekty takie jak:

  • obiekty kultu religijnego, takie jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,

  • posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,

  • obiekty użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, takie jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki.

Budowa obiektów małej architektury w miejscach publicznych wymaga więc specjalnych pozwoleń związanych z prawem budowlanym. Nie dotyczy to jednak budowy takich obiektów na terenach prywatnych. Budowa małej architektury (Wrocław i okolice) zwłaszcza w miejscu publicznym to zadanie dla osób obeznanych nie tylko z projektowaniem powierzchni, ale również z obowiązującymi przepisami prawa. Nasz zespół ekspertów przygotuje odpowiednią dla Ciebie propozycję i przedstawi wizualizację pomysłu jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Co zaliczamy do obiektów małej architektury na terenie prywatnym?

Budowa obiektów małej architektury na terenie prywatnym nie wymaga specjalnego pozwolenia regulowanego prawnie. Jednak należy brać pod uwagę, że nie mogą one w żaden sposób zakłócać spokoju naszych sąsiadów. Jedynym obiektem, na którego wybudowanie musimy mieć zezwolenie, jest altana ogrodowa, jeżeli jej powierzchnia będzie przekraczać 35 m2. Jeżeli chodzi o baseny i oczka wodne do 50 m2 również nie musimy mieć pozwolenia.

Nowoczesne rozwiązania dla budowy architektury ogrodowej

Jednym z nowoczesnych rozwiązań do ogrodu stały się pergole, które są bardziej przestronne od altan. Spełnia ona nie tylko funkcję wypoczynkową, ale również stanowi idealną podporę dla kwiatów i pnączy. Dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalną kompozycję kwiatową w naszym ogrodzie. Często zbudowana z drewna stanowi naturalne wydzielenie przestrzeni wpasowując się w klimat zieleni. Budowa małej architektury ogrodowej to bardzo szeroki temat. Oprócz miejsc wypoczynkowych i roślinności warto również zadbać o coś, co dodatkowo ożywi cały teren. Sprawdzą się tutaj oczka wodne lub basen. Często elementem oczka są fontanny lub źródełka wykonane z kamienia, które w połączeniu ze skalniakami kwiatowymi stanowić będą piękną kompozycję.

SEKCJA FAQ

Czy oferujecie wstępną wizualizację przedstawionego projektu?

Tak mamy taką opcję w ofercie. Oprócz samego projektu i kosztorysu zapewniamy wizualizację projektu jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Czy zajmujecie się projektami pod budowę małej architektury?

Tak wykonamy dla Ciebie między innymi taras altanę czy pergolę. Realizujemy projekty z wysokiej jakości drewna egzotycznego.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.