Montaż oświetlenia ogrodowego

Sposoby na montaż oświetlenia ogrodowego

Sposób montażu oświetlenia ogrodowego zależy od naszych potrzeb, możemy zdecydować się między innymi na:

  • kinkiety zewnętrzne- montowane na ścianach, idealnie podkreślają architekturę budynku;

  • lampy zewnętrzne sufitowe- najlepiej sprawdzają się na tarasie lub w altanie ogrodowej;

  • lampy zewnętrzna najazdowe- montowane są w podłożu, najlepsze do oświetlenia ścieżki, podjazdu lub chodnika;

  • lampy zewnętrzne latarnie- instalowane na betonowych fundamentach lub wbija w ziemię;

  • girlandy- świecące łańcuchy ozdabiające sufity, balustrady lub ściany.

Do oświetlenia tarasu lub altany najlepiej nadadzą się girlandy solarne ewentualnie wiszące lampy. Instalacja oświetlenia ogrodowego jak kinkiety czy pampy sufitowe wymagają już zatrudnienia specjalisty. Wymaga to bowiem doprowadzenia przyłącza tak, aby nie zaburzyć estetyki ogrodu i uzyskać najlepszy efekt.

Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu?

Montowanie oświetlenia ogrodowego często uwzględnia lampy z czujnikami ruchu. Dzięki temu nie zużywamy nadmiaru prądu. Dodatkowo często takie lampy posiadają baterie solarne. Zintegrowany czujnik ruchu aktywuje się automatycznie i nie musimy go wcześniej włączyć co w wielu sytuacjach stanowi duże ułatwienie.

Zalety lamp z czujnikami ruchu:

  • duży komfort użytkowania ze względu na automatyczne włączanie światła;

  • oszczędność kosztów użytkowania- aktywują się wtedy, kiedy są potrzebne;

  • ekologiczność.

Jeżeli nie chcemy doprowadzać źródła światła przez kable, co często wiąże się z rozkopaniem części działki, możemy zdecydować się na rozwiązania bez użycia prądu. W takim przypadku warto postawić na lampy solarne, które jako źródło energii wykorzystują promienie słońca. Posiadają specjalny panel słoneczny, który ładuje akumulatory wykorzystujące zgromadzoną energię po zmroku. Montaż oświetlenia ogrodowego- Wrocław i okolice najlepiej więc powierzyć fachowcom, którzy podpowiedzą nam funkcjonalne rozwiązania, które zaoszczędzą nasz czas i pieniądze.

Jak wykonać oświetlenie w ogrodzie

Planując oświetlenie w ogrodzie, należy podzielić je najpierw na dwie grupy o różnych funkcjach: pierwsza to oświetlenie funkcjonalne a druga dekoracyjne. W ten sposób zapewnimy sobie nie tylko komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Oświetlenie funkcjonalne zapewni nam bezpieczne użytkowanie schodów, ścieżek czy tarasu. Jeżeli chodzi o część dekoracyjną, wpływa ona na nastrój i uprzyjemnia wieczorami odpoczynek. Montaż oświetlenia ogrodowego (cena zależy od wybranych rozwiązań) to jeden z punktów, które powinny być uwzględnione w projekcie ogrodu.

SEKCJA FAQ

Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Wszystko zależy od potrzeb klienta. Nasi specjaliści po konsultacji stworzą indywidualny projekt dopasowany do Twojego ogrodu i oczekiwań.

Jakie wybrać napięcie do oświetlenia ogrodowego?

Możemy wybrać oświetlenie niskonapięciowe (12V lub 24V) lub napięcie stałe. Jednak położenie przewodów wymaga pracy i konsultacji fachowca, którą oferuje nasza firma.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.