Przycinanie drzew w ogrodzie

Przycinanie drzewek owocowych

Przycinanie i formowanie drzew owocowych ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na późniejsze plonowanie. Jest to bardzo precyzyjny zabieg, ponieważ zbyt mocne cięcie może zahamować rozwój korzeni, co wpłynie na pobieranie składników pokarmowych z gleby. Co więcej, może to spowodować opóźnione owocowanie. Tak więc kiedy przycinać drzewa owocowe w ogrodzie? Najlepszy termin to okres od lutego do marca, wiosna oraz lato. Nie należy jednak robić tego jesienią, ponieważ wpływa to na odporność na mróz, co wpłynie na późniejsze owocowanie i wyrastanie wilków (dzikie pędy). Najczęściej stosuje się przycinanie w okresie przedwiośnia. Jest to czas spoczynku rośliny, więc ograniczone będzie wystąpienie wszelkich efektów niepożądanych. Jednak wszystko zależy od znajomości gatunku i jego potrzeb. Zdecyduj się więc na przycinanie drzew owocowych (Wrocław i okolice) przez firmę, która zna się na tego typu zabiegach pielęgnacyjnych.

Jaki jest najlepszy czas na przycinanie drzew w ogrodzie?

Często przed pracami w ogrodzie zastanawiamy się, kiedy przycinać drzewa w ogrodzie. Najlepiej zrobić to jeszcze zanim pojawią się liście, czyli w okresie stycznia/lutego. Oczywiście należy też zwrócić uwagę na warunki pogodowe, ponieważ duże mrozy nie sprzyjają tego typu zabiegom. Odpowiednie warunki to dni bez deszczu z temperaturą powyżej zera. Trzeba też pamiętać, aby nie przycinać drzew zbyt późno, ponieważ może to osłabić roślinę i wpłynąć na jej rozwój. Wczesną wiosną rośliny zaczynają rozwijać już pąki. Nasza firma ma w ofercie wszelkie zabiegi pielęgnacyjne w tym przycinanie drzew- Wrocław i inne miasta wymienione na naszej stronie to obszar, w którym przeprowadzamy tego typu prace.

W jaki sposób należy przycinać drzewa?

Drzewa i krzewy prześwietlamy, przycinając ich gałęzie w celu ich lepszego wzrostu. Wszelkie rośliny ozdobne kwitną obficiej oraz nie rozrastają się nadmiernie. W przypadku drzew owocowych efektem są obfite i dorodne owoce. Głównym zadaniem przycinania jest usunięcie gałęzi chorych, martwych czy złamanych. Najważniejsze jest, aby robić to zgodnie z terminem kwitnienia rośliny. Jeżeli zrobimy to w złym momencie, roślina przetrwa, ale może nie zakwitnąć w kolejnym roku.

SEKCJA FAQ

Czy zajmujecie się przycinaniem drzew?

Tak oprócz nasadzania roślin oferujemy również inne zabiegi w późniejszych latach. Mamy w ofercie nawadnianie, zabiegi pielęgnacyjne oraz dbamy o adaptację roślin.

Czy działacie na terenie Długołęki?

Tak to jedno z miast, w którym oferujemy swoje usługi. Kompletna lista wszystkich miast znajduje się na naszej stronie.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.
Realizacja: Mikołaj Lisiewicz