Rewitalizacja ogrodu

Na czym polega rewitalizacja ogrodu?

Najlepszym czasem na rewitalizację ogrodu jest wiosna. Proces może dotyczyć wszelkiej roślinności w tym trawników. Należy wówczas zacząć od zaległych prac przy drzewach i krzewach oraz wykonać niezbędne prace przy trawniku w zależności od jego stanu, dlatego rewitalizacja ogrodu (Wrocław) powinna być powierzona firmie zajmującej się tym profesjonalnie. Dodatkowo wykona ona inne zabiegi pielęgnacyjne jak koszenie i nawożenie. Zajmiemy się nie tylko samym nasadzeniem roślin zgodnie z projektem, ale będziemy również czuwać nad ich adaptacją i przekażemy wskazówki dotyczące późniejszej pielęgnacji.

Aranżacja zieleni

Zieleń wokół domu to bardzo ważny element. Jest to nie tylko aspekt estetyczny, ale również dobry dla zdrowia. Dodatkowo w mieście krzewy i drzewa stanowią barierę akustyczną, która oddzieli nas od miejskiego hałasu. Latem natomiast możemy wypoczywać na tarasie w cieniu drzew lub delektować się wieczorami zapachem maciejki, lub lawendy. Tak więc zieleń jest również bardzo dobrą przestrzenią do relaksu i odpoczynku. Dlatego bardzo ważne jest uwzględnienie wszelkiej roślinności w projekcie domu i tarasu. Jeżeli interesuje Cię rewitalizacja ogrodu we Wrocławiu lub okolicach zgłoś się do naszej firmy, która w profesjonalny sposób odnowi Twoją zieleń wokół domu.

Pielęgnacja ogrodu

Bardzo często projektując ogród, nie zastanawiamy się nad tym, ile pracy trzeba będzie włożyć w jego pielęgnację. Jest to częsty błąd zwłaszcza wtedy kiedy nie mamy wystarczająco dużej wiedzy na ten temat.

Zabiegi wykonywane najczęściej w ogrodzie, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie:

  • odchwaszczanie;

  • cięcie

  • koszenie trawnika

  • wertykulacja i aeracja trawnika;

  • nawożenie;

  • opryski środkami ochrony roślin;

  • zabezpieczanie roślin przed mrozem;

  • przygotowanie systemu nawadniania na zimę;

Oczywiście wszystkie te pracy zależą od tego, jaką roślinność mamy w naszym ogrodzie i jakiej pielęgnacji ona wymaga. Jednak wybierając przydomową roślinność, należy zwrócić dużą uwagę na to, czy będziemy w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby się nim prawidłowo zajmować. Niewiele jest gatunków roślin, które nie wymagają wokół nich żadnej pracy. Jeżeli nie będziemy mieć czasu na prace ogrodowe, możemy szybko zaniedbać nasze rośliny. Rewitalizacja starego ogrodu to jeden ze skrajnych przypadków, kiedy trzeba odnowić cały ogród od podstaw. Roślinność jest bardzo zaniedbana i właściwie należy stworzyć nowy projekt.

SEKCJA FAQ

Czy posiadacie w ofercie możliwość rewitalizacji ogrodu?

Tak, zajmujemy się nie tylko projektami ogrodów od podstaw, ale również rewitalizacją. Skontaktuj się z nami w celu indywidualnej konsultacji.

Czy zajmujecie się również późniejszą pielęgnacją ogrodu?

Tak, nasza firma nie tylko wykona profesjonalny projekt Twojego ogrodu, ale również zajmiemy się jego pielęgnacją w późniejszych latach.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.