Nawadnianie ogrodów

Systemy nawadniania ogrodów

Nawadnianie ogrodu to bardzo ważny element. Dzięki odpowiedniemu systemowi podlewania nasze rośliny będą bezpieczne podczas największych upałów. Zapewniając im odpowiednią ilość nawodnienia, nasz ogród będzie w pełni rozkwitać.

Wyróżniamy następujące systemy nawadniania ogrodu:

  • mikrozraszacze – najlepiej nadają się do podlewania krzewów i drzew oraz roślin szklarniowych lub warzywników. Bardzo często możemy je spotkać w sadach czy mniejszych przydomowych ogrodach.

  • zraszacze rotacyjne – obrotowe, turbinowe, ich zaletą jest duży zasięg. Najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach. Będzie to również idealne rozwiązanie do terenów pagórkowatych z wieloma nierównościami. Takie systemy podlewania ogrodu charakteryzują się dużą wydajnością, ergonomią oraz odpornością na zniszczenia.

  • zraszacze statyczne – są bardzo odporne na zmieniające się warunki pogodowe, zasięg takich zraszaczy jest zazwyczaj niewielki. Najlepiej więc stosować je do podlewania małych trawników i ogrodów.

  • kropelkowy system nawadniający – nawadnianie rośliny poprzez linie kroplujące, dzięki temu system korzeniowy otrzymuje odpowiednią ilość wody do wzrostu. Najczęściej stosuje się go do podlewania rabat. Przy dłuższych odcinkach ważne, aby linia kroplująca była z kompensacją ciśnienia co zapewnia równomierne podlewanie na całej długości linii.

Jaki system nawadnianie ogrodów wybrać?

Często zastanawiamy się, w jaki sposób odpowiednio zadbać o nasz ogród. Chociaż podlewanie ręczne często sprawdza się przy małej ilości roślin, to jednak jest bardzo czasochłonne i z pewnością bardzo trudne przy większej powierzchni. Systemy nawadniające do ogrodu oszczędzą Twój czas i energię. Jak również zapewnią Twoim roślinom odpowiednią ilość wody bez przelewania czy wymywania systemu korzeniowego, co często grozi przy ręcznym podlewaniu. Jeżeli nie wiesz jaki rodzaj nawadniania będzie najlepszy do Twojego ogrodu lub nie jesteś pewny, co do wymagań Twoich roślin nasza firma wybierze i zaprojektuje za Ciebie odpowiednie systemy nawadniania ogrodu (Wrocław).

Jaki jest koszt nawadniania ogrodu?

Decydując się na system nawadniający ogród dobieramy nie tylko taki odpowiadający naszym roślinom, ale również zastanawiamy się, jak ewentualnie zoptymalizować koszty takiej inwestycji. Koszt nawadniania ogrodu może być różny w zależności od wydajności źródła wody oraz wielkości powierzchni i ukształtowania terenu. Dodatkowo zależy to również od rodzaju systemu czy producenta. Automatyczne nawadnianie ogrodu wiąże się również z kosztami wykonania projektu oraz późniejszego montażu. Jednak możemy dostosować wszystko do naszych możliwości oraz potrzeb.

SEKCJA FAQ

Czy w waszej ofercie znajdę nawodnienie ogrodu?

Tak jak najbardziej, wszystko znajduje się na naszej stronie wraz z cennikiem. Oferujemy profesjonalny montaż i serwis systemów nawadniania.

Czy wasze systemy nawadniające wymagają dodatkowej obsługi użytkownika?

Nie, wszystkie systemy posiadają zaprogramowany harmonogram podlewania. Dzięki temu nie musisz martwić się obowiązkiem podlewania.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.
Realizacja: Mikołaj Lisiewicz