Instalacja elektryczna w ogrodzie

Planowanie instalacji elektrycznej w ogrodzie

Montaż instalacji elektrycznej najlepiej planować jeszcze przed założeniem ogrodu. Wówczas nie będzie problemu z przekopywaniem trawnika i rabat kwiatowych. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Często prace prowadzone są już w zagospodarowanym ogrodzie na przykład podczas jego częściowej renowacji. Instalacja elektryczna (cena materiałów i robocizny zależy od kilku czynników) to nie tylko sam projekt, ale również ocena i wykonanie z pomocą fachowego elektryka.

Montaż instalacji elektrycznej wykonuje się między innymi w celu zasilenia urządzeń takich jak:

  • elektryczna brama ogrodowa albo garażowa;

  • altana ogrodowa, domek narzędziowy – jako światło i źródło prądu;

  • taras – światło i źródło prądu;

  • Automatyczne podlewanie trawnika- pompa, zasilanie sterownika nawadniania;

  • pompa w ogrodowym stawie czy fontannie.

  • Stacja robota koszącego

  • ogrodowe spa-jacuzzi

Instalacja elektryczna w ogrodzie (Wrocław i okolice)

Montaż instalacji elektrycznej (Wrocław i okolice) w ogrodzie powinien być przeprowadzony przez fachowców. Prąd doprowadzany do domu płynie z napięciem 230V, które może być również wykorzystane w instalacjach ogrodowych. Fachowa instalacja elektryczna musi posiadać dwa automatyczne wyłączniki. Pierwszy nadmiarowo-prądowy służący do zabezpieczenia instalacji przed skutkami przepływu prądu o natężeniu większym od dopuszczalnego. Natomiast drugi różnicowo-prądowy chroni przed porażeniem prądem. Do oświetlenia ogrodu coraz częściej stosuje się bezpieczne napięcie 24V lub 12V.

Jak wykonuje się instalację elektryczną w ogrodzie?

Często w lecie ogród jest jednym z miejsc, w których spędzamy największą ilość czasu. Warto zadbać o swój komfort i zaopatrzyć się we wszelkie udogodnienia. Jednym z nich jest odpowiednio doprowadzona instalacja elektryczna. Zaplanowanie rozmieszczenia każdego elementu instalacji elektrycznej ogrodu nie jest prostym zadaniem. W prace zaangażowany jest między innymi architekt krajobrazu (dbający o estetyczne i funkcjonalne aspekty) oraz elektryk, który zajmuje się stroną techniczną, czuwając nad prawidłowym działaniem instalacji.

SEKCJA FAQ

Czy macie w ofercie montaż instalacji elektrycznej?

Tak, zaplanujemy dla Ciebie odpowiednią instalację. Dotyczy to zarówno gotowych ogrodów jak projektów sporządzanych od podstaw.

Od czego zależy cena instalacji elektrycznej?

Jest to sprawa bardzo indywidualna. Składa się na nią między innymi: użyta technologia, rodzaje materiałów, czy instalacja jest podtynkowa, czy natynkowa.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.