Zakładanie ogrodów

Zakładanie i projektowanie ogrodów

Przydomowy ogród to raj nie tylko dla pasjonatów ogrodnictwa. W zależności od formy, w jakiej lubimy spędzać wolny czas, możemy stworzyć projekt spełniający nasze oczekiwania. Coraz częściej nowoczesne ogrody łączą ze sobą relaks i funkcjonalność. Dominują w nich drewno, szkło i metal. Jeżeli chodzi o rośliny, to będą one dostosowane do naszych możliwości ich pielęgnowania. Tak więc wiele czynników wpływa na zakładanie ogrodu, cena i wykonanie są kwestią bardzo indywidualną. Pod uwagę bierzemy również wielkość powierzchni do zagospodarowania. Plusem nowoczesnych rozwiązań jest jednak to, że niezależnie od metrażu sprawdzą się zarówno w małym, jak i dużym ogrodzie dając oczekiwany efekt.

Inspiracje na założenie ogrodu

Zakładanie ogrodu wymaga nie tylko dobrego pomysłu czy kreatywności. Musimy pamiętać również o dostępnych funduszach i możliwościach czasowych w jego późniejszej pielęgnacji. Zakładanie ogrodu od podstaw wymaga odpowiedniego projektu, określenia stylu ogrodu i całego rozplanowania pracy. Jednym z pierwszych kroków jest wybór aranżacji pasującej do całego otoczenia i budynku. W zależności od tego, czy mieszkasz w nowoczesnym budynku, czy drewnianym domu w wiejskim stylu ogród powinien mieć inny charakter. Należy również wziąć pod uwagę wielkość działki i jej kształt.

Wykonywanie ogrodów oraz ich aranżacji może mieć styl:

  • Nowoczesny;

  • Śródziemnomorski;

  • Skandynawski;

  • Toskański;

  • Użytkowy;

Zakładanie ogrodów - najważniejsze zasady

Pierwszą zasadą projektowania ogrodu jest jego dostosowanie do wymagań właściciela. Architekt krajobrazu zadba o to, aby powierzchnia była właściwie zagospodarowana a zakładanie ogrodu (Wrocław i okolice) stało się dla Ciebie przyjemnością. Zatem część z nas wybierze przykładowo trawnik inni rabatę żwirową. Pierwsze z nich wiąże się z potrzebą pielęgnacji, ale jednocześnie jest bardzo naturalny w odróżnieniu od kamiennych powierzchni. Jeżeli decydujemy się na bardzo nowoczesne rozwiązania, wszystko będzie zachowane w minimalistycznym i prostym stylu. Roślinność często formowana jest w geometryczne kształty. Jeżeli chodzi o gatunki bardziej ozdobne, będą to hortensje czy czosnek ozdobny. Warto postawić na maksymalnie trzy główne barwy lub jeden barwniejszy akcent. Jeżeli szukasz firmy, której specjalnością jest zakładanie ogrodów (dolnośląskie i okolice) zapraszamy do kontaktu z nami.

SEKCJA FAQ

Jaka jest cena wyłożenia kostki betonowej i granitowej?

Różnią się one ceną za metr kwadratowy. Układanie kostki betonowej to koszt od 100zł/m2 natomiast kostki granitowej od 180 zł/m2.

Gdzie znajdę poglądowe zdjęcia waszych dotychczasowych projektów?

Przykładowe zdjęcia projektów i metamorfoz ogrodów znajdują się na naszej stronie. Jeżeli zależy Ci na dodatkowych informacjach, zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie.

Zobacz nasze realizacje

© 2022 Zielone Chwile. All rights reserved.