WERTYKULACJA TRAWNIKA WROCŁAW

Wertykulacja to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, których nie może zabraknąć podczas wiosennych prac w ogrodzie. Zapewni ona pełną regenerację naszego trawnika po zimie i wspomoże jego wzrost przez cały sezon.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jeśli szukasz usług z zakresu wertykulacji trawnika we Wrocławiu i okolicach – zapraszamy do kontaktu.

Kiedy wykonujemy wertykulację trawnika?

Nadmierne ciepło czy przymrozki nie sprzyjają temu zabiegowi. Warto wybrać czas, kiedy pogoda jest chłodniejsza, gleba wilgotna a słońce nie operuje zbyt mocno. Zarówno wertykulacja młodego trawnika, jak i dojrzałego to proces, który jest niezbędny do jego dalszego wzrostu. Dzięki temu pozbywamy się filcu i innych czynników ograniczających dostęp tlenu.

Wertykulację trawnika przeprowadzamy w dwóch terminach:

  • Wertykulacja trawnika po zimie– przeprowadzamy ją na wiosnę (najczęściej w kwietniu), jest to jeden z zabiegów regeneracyjnych niezbędnych po roztopach.
  • Wertykulacja jesienią (wrzesień, październik) – najlepiej przeprowadzić ją pod koniec września, dzięki temu trawnik będzie miał czas na regenerację przed zimą.

wertykulacja trawnika

wertykulacja trawnika wrocław

Wertykulacja trawnika przed i po

Wiosenna wertykulacja to zabiegi regenerujące po zimie i często może być procesem intensywniejszym od tej przeprowadzanej na przełomie września i października.

Jakie są zalety wertykulacji trawnika?

  • usunięcie filcu i źle ukorzenionej trawy,
  • usunięcie mchu,
  • pobudzenie trawy do intensywnego krzewienia,
  • wyeliminowanie ryzyka pojawienia się grzybów czy bakterii chorobotwórczych,
  • spulchnianie gleby wspomagające dalszy wzrost trawnika,
  • przygotowanie trawnika do innych zabiegów jak aeracja,
  • zwiększenie skuteczność pielęgnacji trawnika (aeracji, nawożenia, nawadniania),
  • ułatwia przenikanie światła, tlenu, wody i składników pokarmowych do korzeni traw.

Wertykulacja trawnika (Wrocław i okolice) to jedna z usług oferowanych przez naszą firmę. Posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie, więc warto powierzyć nam swój ogród.

Czym różni się aeracja od wertykulacji?

Wertykulacja i aeracja trawnika to dwa podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Wertykulacja jest to zabieg polegający na nacinaniu darni w celu usunięcia filcu. Aeracja natomiast polega na mechanicznym wyciągnięciu słupków nieprzepuszczalnej gleby oraz piaskowaniu trawnika czyli tzw. top-dressing. Zabiegi te są potrzebne na wiosnę, kiedy trawnik pomimo nawożenia i podlewania nie jest w dobrej kondycji.

Wertykulacja trawnika (cena zależy od jego powierzchni) to proces, który należy do niezbędnych prac corocznych w ogrodzie. Najlepiej przeprowadzić ją po raz pierwszy po 2-3 latach od wysiania trawy. Jeżeli wykonamy ten zabieg wcześniej, nie uzyskamy oczekiwanych efektów. Wertykulacja trawnika ręczna to jedna z możliwości przeprowadzenia tego zabiegu, lecz będzie to bardzo trudne do wykonania, zwłaszcza jeżeli jest on dość gęsty. Lepiej więc skorzystać z porządnego wertykulatora, który jest dość kosztowny. Nasza firma zajmie się tym w sposób profesjonalny przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Nasze inne usługi:

SEKCJA FAQ

Jakie są koszty wertykulacji trawnika?

Wszystko zależy przede wszystkim od jego powierzchni. Na naszej stronie znajduje się kalkulator służący do wyceny naszych usług. W celu szczegółowych informacji skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Czy świadczycie usługi poza Wrocławiem?

Tak, mamy możliwość prac nie tylko we Wrocławiu, ale również jego okolicach. Pełna lista miast w których działamy, znajduje się na naszej stronie.